Nevra Serezli: Uzun ilişkinin sırrı yatağa küs girmemek

İlk evliliğini 1957’de oyuncu Nisa Serezli ile yapan Metin Serezli, 1966’da eşinden ayrıldı. İkinci eşi Nevra Serezli ile 1968’de tiyatro sahnesinde evlenen usta oyuncunun Murat ve Selim adını verdiği iki oğlu oldu.

Usta oyuncu, akciğer kanseri nedeniyle 10 Mart 2013’te yaşamını yitirdi. Serezli’nin cenazesi İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

İLİŞKİ TAVSİYESİ VERDİ

Nevra Serezli, önceki gün Sibel Arna’nın sunduğu programa konuk oldu. 2013 yılında vefat eden usta oyuncu Metin Serezli ile 45 yıl süren mutlu bir evlilik yaşayan Serezli, ilişkiler hakkında tavsiyelerde bulundu:

“AKILLI KADININ HER İSTEDİĞİNİ YAPTIRABİLECEĞİNE İNANIYORUM”

2013 yılında vefat eden usta oyuncu Metin Serezli ile 45 yıl süren mutlu bir evlilik yaşayan Serezli, ilişkiler hakkında tavsiyelerde bulundu: “45 yıl beraberdik Metin ile. Uzun ve güzel bir ilişki için birinci ve en önemli kural ne olursa olsun yatağa küs girmemek. Ben akıllı bir kadının isterse erkeğine her şeyi yaptırabileceğine inanıyorum. Eşiniz sabit fikirli ise alttan alta işleyeceksiniz onu, sanki kararları kendi alıyormuş gibi hissettireceksiniz. Bunu güzel sözler mi, bir gecelikle mi, dolma sararak mı yaparsınız orasını bilemiyorum, sizin hayal gücümüze bırakıyorum.”

“GUPSE ÖZAY’A HAYRANIM”

Nevra Serezli günümüzdeki kadın komedyenlerden en çok Gupse Özay ve Yasemin Sakallıoğlu’nu beğendiğini açıkladı:

Bugünün komedisine bakınca eskiye oranla daha kolay gülünüyormuş gibi hissediyorum. Biz Deve Kuşu Kabare’de bir esprinin üzerinde günlerce çalışırdık. Ama kabiliyet olarak Gupse Özay’a hayranım. Gupse benim kafada bir komedyen. Durum, komedisi yapıyor, biraz kalın çizgili bir tipleme de yapsa o kadar inanarak oynuyor ki inandırıcı kılıyor. Yasemin Sakallıoğlu da çok yaratıcı biri.

“YAŞLANDIK DİYE OLMADIK HERHALDE”

Fenomen dizi “Sihirli Annem”de Dudu karakterine hayat veren usta oyuncu, 17 yıl aradan sonra yeniden çekilen dizinin yapımcılarına kırgın olduğunu da dile getirdi:

Yeniden çekilen ‘Sihirli Annem’ dizisinde yaşlandık diye olmadık herhalde. Bize hiç bahsedilmemesine ben kırıldım. ‘Biz yeni bir oluşum içinde yeni bir cast’la yolumuza devam edeceğiz, aklınıza bir şey gelmesin’ telefonu o kadar hoş bir jest olurdu ki! Bir tek bana değil bütün ekipte hiç kimsenin aranmaması bana biraz acıtıcı geldi. Kaç senemizi verdik çünkü. Tabii ki başkaları da oynasın, tabii ki yeni bir anlayışla yapılsın, yeni yorumlar katılsın. Orada değilim. Hiç söylenmemesi, hiç haber verilmemesi zor geldi.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x