Kolombiya’da Dev Kokain Operasyonu: Hedef İstanbul!

Kolombiya’nın Cartagena Limanı’nda, İstanbul’a gönderilmek üzere düğme yüklü bir konteyner içinde saklanmış 151 kilogram kokain ele geçirildi.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, Kolombiya Cezai Soruşturma ve İnterpol Direktörlüğü (DIJIN) operasyonu Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Konteyner, Ekvador’dan yüklendikten sonra Kolombiya’nın Cartagena Limanı’na transit geçiş yapmak üzere gönderilmişti. Ancak kokain yüklü konteyner, Türkiye’ye doğru yola çıkmayı bekleyen bir geminin kıç tarafında bulundu.

PAKET PAKET KOKAİN

Limandaki narkotik ekiplerin yaptığı kontrollerde açılan düğme yüklü konteynerde, kırmızı çizgili dokuz adet çuval içinde, kahverengi plastikle kaplı, üzerinde yuvarlak içinde JP logosu bulunan, dikdörtgen paketler içine yerleştirilmiş beyaz toz halinde bir madde bulundu. Yapılan testler sonucunda, maddenin kokain olduğu tespit edildi.

Habere göre, Kolombiya Uyuşturucuyla Mücadele Birimi Direktörü Albay Ricardo Sanchez, sosyal medyada yayınladığı bir videoda, “Ekvador’dan gelen ve Türkiye’ye gönderilmek üzere olan korozo düğmeli bir konteynerde, 151 kilo toz kokain ele geçirildi. İstanbul’a gönderilmek istenen uyuşturucunun ele geçirilmesinde Ekvador Polisi’nin de önemli rol oynadığını” ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x